O Kropeczce…


Filozofia

Naszą misją jest stworzenie bezpiecznej, pełnej miłości, ciepła i wzajemnego szacunku przestrzeni, w której maluchy w swobodny i nieskrępowany sposób będą poznawać świat w atmosferze zabawy połączonej z edukacją.Pragniemy zapewnić naszym bobasom maksimum uwagi, z zachwytem reagując na ich codzienne poczynania, tak aby byli beztroskimi, w pełni akceptującymi siebie dziećmi, które wyrosną na szczęśliwych i mądrych dorosłych. Naszym celem jest wszechstronny rozwój maluszków – motoryczny, emocjonalny, społeczny, intelektualny i duchowy. Chcemy aby żłobek „Kropeczka” była otwarta na potrzeby i zainteresowania swoich maluszków , dlatego wspieramy dziecięce talenty, wyzwalamy drzemiącą w nich twórczość i kreatywność. Promujemy ponadto zdrowy i aktywny tryb życia, w zgodzie ze sobą i środowiskiem, w którym funkcjonujemy.Towarzyszymy dzieciom w najważniejszym dla nich okresie, dlatego wspólnie z nimi pracujemy nad poznaniem i zrozumieniem otaczającego świata, pomagamy w procesie kształcenia ich samodzielności oraz doskonalenia umiejętności, pozwalających sprostać wymaganiom dnia codziennego.Patrzymy na świat oczami dziecka! Razem stawiamy pierwsze kroki. Jesteśmy po to, by rozumieć, wspierać, pomagać…


Wymogi

Budynek żłobka został całkowicie zaadaptowany do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, przeciwpożarowych i wymogów bezpieczeństwa. Pomieszczenia zostały wyposażone w meble, sprzęt i zabawki posiadające wszystkie wymagane przepisami prawa atesty.


Kadra

Kameralną atmosferę żłobka tworzą nasi Opiekunowie i Właściciele. Są to osoby kreatywne, pełne ciepła i cierpliwości. Posiadają one nie tylko odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje do opieki nad dziećmi, ale przede wszystkim wielkie serce do dzieci. To osoby, którym się po prostu chce… rozbawić, nauczyć, przytulać, pospacerować, wysłuchać, pomyśleć, pocieszyć , ale też i umyć buzię i zmienić pieluszkę. Sprawić, żeby maluch czuł się u nas dobrze i nie mógł doczekać się następnego dnia. Dołożymy wszelkich starań, aby dzieci mogły odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji i zdobywać cenne doświadczenia oraz umiejętności w bezpiecznej i sprzyjającej przestrzeni.